Obywatele mogą się poskarżyć

Rocznie kilkadziesiąt mieszkańców Koszalina i okolic odwiedza gdańskiego Biura terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Listownych wniosków jest znacznie więcej.

Od 26 marca koszalinianie co dwa miesiące pracownicy tego Biura będą przyjeżdżać do naszego miasta. W ratuszu powstał punkt obsługi interesantów RPO.
Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, rozbudowuje sieć punktów przyjęć. Obecnie działają one m. in. w Bydgoszczy, Łodzi, Słupsku, Szczecinie, Poznaniu i Wałbrzychu. Ten w Koszalinie jest jedenasty w skali kraju.
W tym roku punkt przyjęć będzie otwarty co drugi miesiąc, w drugi czwartek miesiąca: 10 maja, 12 lipca i 13 września (Urząd Miejski, Rynek Staromiejski 6-7, sala klubowa A  w godz. 11.30-14.00). Nie trzeba się wcześniej umawiać telefonicznie. Infolinia obywatelska: 800 676 676.
(ejm)