Worki za cztery miliony z unii

Dzięki unijnej pomocy ruszy w Koszalinie produkcja foliowych worków. Z właścicielami firmy, zajmującej się odzyskiwaniem tworzyw sztucznych umowę wsparcia podpisał w Szczecinie we wtorek, 10 kwietnia, wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.
Produkcja ma ruszyć do końca sierpnia. Worki na odpady wytwarzane będą z folii trójwarstwowej.  Przy wdrożeniu innowacyjnego projektu spółka Raseco zdecydowała się na współpracę z Politechniką Koszalińską.

- Silą zachodniopomorskiej gospodarki stają się odważne innowacje rodzimych przedsiębiorców. Tym sposobem poznajemy ich pomysły, które pozwalają na dalszy rozwój i wzmocnienie pozycji na rynkach zbytu. Dobrze, że to realizacji ich planów oraz celów możemy angażować unijną pomoc Urzędu Marszałkowskiego - przyznał wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.
Inwestycja ulokowana zostanie na terenie Podstrefy Koszalin Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dokładnie na działce przy ulicy H. Cegielskiego.
- Działalność prowadzimy już od 15 lat. Produkcja worków foliowych to kontynuacja naszych wcześniejszych działań, a właściwe etap końcowy całego procesu odzyskiwania tworzyw sztucznych z surowców wtórnych. Chęć rozwoju wynika z oszacowanego wcześniej popytu na rynku opakowań - przekonywali wspólnie Piotr Radosz i Michał Bastek.
Koszty spółka wyceniła na 7,2 mln zł. Urząd Marszałkowski przekaże firmie 4 mln zł  Projekt wpisuje się w założenia 1 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie”, działanie 1.5 „Rozwój regionalnych i inteligentnych specjalizacji”. (oprac. aw)