Miasto - Tygodnik Koszaliński

Wygrane mecze Bałtyku i Leśnika

Kolejne zwycięstwa w rozgrywkach piłkarskiej IV ligi w grupie zachodniopomorskiej zanotowały drużyny Bałtyku Koszalin i Leśnika Manowo.
Bałtyk, który jest zdecydowanym liderem rywalizacji i dużymi krokami zmierza do bram III ligi tym razem na swoim boisku rozgromił Hutnika Szczecin 7:0 (4:0). Tym samym koszalinianie wzięli srogi rewanż za porażkę jesienią ubiegłego roku w Szczecinie 1:3. Warto dodać, że była to jak dotychczas jedyna porażka koszalińskiego zespołu w tym sezonie.
Drużyna Bałtyku od początku spotkania nadawała ton grze i często stwarzała sobie dobre sytuacje strzeleckie. Już po kwadransie gry było 3:0, a bramki zdobywali: Seweryn Fijołek (7 min.), Krystian Krauze (głową – 11 min.) i Bartłomiej Putno (15 min.). W 29 minucie czwartego gola dołożył Paweł Rak. Po przerwie nic się nie zmieniło. Bałtyk walczył o każda piłkę na całym boisku i dążył do podwyższenia rezultatu. W efekcie koszalinianie strzelili kolejne trzy bramki, a ich zdobywcami byli: Michał Czenko (51 min.), Patryk Jachemek (58 min. - rzut wolny z ok. 18 m) i Maciej Gregorek (83 min.).
Następny mecz Bałtyk rozegra również przed swoją widownią, a zmierzy się w nim z Gryfem Polanów. Spotkanie zaplanowane jest w sobotę, 21 kwietnia o godz. 16 na stadionie ZOS Bałtyk przy ul. Andersa.
Kolejne zwycięstwo zanotował Leśnik Manowo, który pokonał u siebie Spartę Węgorzyno 2:1. Obie bramki dla Leśnika zdobył Mateusz Myśliński, najpierw w 45 minucie, a później w 53 minucie z rzutu karnego. Goście „kontaktowego gola” strzelili z rzutu karnego w 90 minucie i końcówka była nieco nerwowa. Leśnik nie pozwolił jednak odebrać sobie w pełni zasłużonego zwycięstwa.
Drużyna z Manowa w kolejnym meczu ligowym walczyć będzie na wyjeździe z Raselem Dygowo (sobota, 21 kwietnia – godz. 15).