Miasto - Tygodnik Koszaliński

Szczypiornistki Energa AZS wygrały w Lubinie

W AKCJI     ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Bardzo dobrze spisały się szczypiornistki Energa AZS Koszalin w kolejnym meczu w grupie mistrzowskiej w rozgrywkach PGNiG Superligi. Po zaciętej i wyrównanej walce pokonały na wyjeździe wicelidera tabeli Metraco Zagłębie Lubin 20:19 (10:10).
Koszalinianki źle weszły w to spotkanie, ale w sumie pokazały charakter i walkę do samego końca. Kiedy w 10 minucie szczypiornistki z Lubina prowadziły już 7:2, trudno było sądzić, że drużyna Energa AZS może osiągnąć sukces, a jednak. Koszalińskie szczypiornistki w kolejnych minutach zagrały znacznie lepiej i kiedy zespoły schodziły na przerwę na tablicy widniał rezultat remisowy. W drugiej połowie „Miedziowe” uzyskały w 40 minucie przewagę trzech bramek (16:13), ale i tym razem drużyna prowadzona przez trenerkę Anitę Unijat potrafiła odrobić straty i to z nawiązką.

Skład i bramki Energa AZS: Beata Kowalczyk – Dominika Grobelska, Monika Michałów 2, Paula Mazurek, Tamara Smbatian 4, Marcelina Budnicka 2, Paulina Tracz 5, Romana Roszak 2, Kinga Lalewicz, Gabriela Urbaniak 3, Hanna Rycharska 2, Adrianna Nowicka.
W następnym meczu koszalinianki podejmować będą zespół MKS Perła Lublin, który zapewnił już sobie w tym sezonie tytuł mistrzyń Polski. Spotkanie zaplanowane jest na środę, 9 maja, a początek gry w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Śniadeckich 4 o godz. 17.