Jest nowy dyrektor

10 maja, zgodnie z przyjętym planem, odbyły się przesłuchania kandydatów na stanowisko dyrektora Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Wszyscy, którzy złożyli swoje oferty, stawili się i w ciągu trzech godzin zostali wysłuchani przez komisję kwalifikacyjną.

Komisja liczyła 9 osób, byli w niej dwaj przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, trzej z Urzędu Miejskiego. Cztery osoby reprezentowały bibliotekę, w tym także członków związków zawodowych tej placówki. - Komisja  brała pod uwagę trzy kryteria – mówi Przemysław Krzyżanowski, zastępca prezydenta miasta.

- To kwalifikacje, koncepcja pracy na stanowisku dyrektora oraz ocena wynikająca z przebiegu rozmowy. Każdy z członków punktował odrębnie.
Po podliczeniu okazało się, że największą liczbę głosów uzyskał Dariusz Pawlikowski, dotychczas dziennikarz Polskiego Radia Koszalin, dyrektor programowy Europejskiego Festiwalu Integracja Ty i Ja. Komisja jednomyślnie zadecydowała o przedstawieniu tej kandydatury prezydentowi. Objęcie stanowiska przez nowego dyrektora przewidziane jest na 1 czerwca br. (dj)