Piłkarze Bałtyku już zapewnili sobie awans

W AKCJI     ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Wprawdzie do zakończenia rozgrywek w grupie zachodniopomorskiej IV ligi pozostało jeszcze sześć kolejek spotkań, ale piłkarze Bałtyku Koszalin już po meczu 28. kolejki zapewnili sobie awans do III ligi. Tym samym osiągnęli założony przed sezonem cel.
W spotkaniu 28. kolejki rozgromili przed swoją widownią Intermarche-Regę Trzebiatów aż 9:1. Wprawdzie do przerwy koszalinianie mieli przewagę, ale goście z Trzebiatowa również groźnie kontratakowali i po 45 minutach gry było 2:1. Po przerwie drużyna Regi zupełnie opadła z sił i praktycznie Bałtyk rządził na boisku, strzelając w drugiej części meczu aż siedem bramek.

Trzy gole dla zwycięzców strzelił Paweł Łysiak (20, 55 i 57 min), dwa trafienia zaliczył Bartłomiej Putno (14 i 53 min), a po razie na listę strzelców wpisali się Patryk Jachemek (47 min), Kamil Lichmański (75 min), Maciej Gregorek (82 min) oraz Dawid Biergiel (84 min).
Honorową bramkę dla pokonanych zdobył Seweryn Zelmachowicz (28 min).
Następny mecz ligowy Bałtyk rozegra na wyjeździe z Raselem Dygowo. Spotkanie zaplanowano w piątek, 18 maja o godz. 18. Natomiast w środę, 23 maja w spotkaniu półfinałowym rozgrywek wojewódzkich o Puchar Polski piłkarze Bałtyk podejmować będą aktualnego lidera grupy II trzeciej ligi Świt Skolwin Szczecin. Początek gry o godz. 18 na stadionie ZOS Bałtyk przy ul. Andersa.
(zs)