Gwardia przegrała bardzo ważny mecz

W AKCJI     ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Piłkarze Gwardii Koszalin przegrali bardzo ważny mecz u siebie z Gryfem Wejherowo 0:1 i w sumie ich szanse na utrzymanie w II lidze zmalały prawie do zera. Był to ich najsłabszy występ przed swoją widownią w rundzie wiosennych spotkań.
Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że porażka z Gryfem, który również nie zaprezentował najlepszej gry, była najniższym wymiarem kary. Drużyna z Wejherowa stworzyła sobie bowiem kilka okazji strzeleckich, zarówno przed jak i po zdobyciu gola w 78 minucie przez Jana Sobocińskiego.

Nie potrafiła ich jednak wykorzystać. Dwa razy bardzo udanymi interwencjami popisał się bramkarz Gwardii Adrian Hartleb. Gwardziści natomiast nie oddali żadnego strzału w „światło” bramki. Trudno w takiej sytuacji liczyć na komplet punktów, a nawet na remis.
W 32. kolejce spotkań, Gwardia zagra na wyjeździe z Błękitnymi Stargard. Mecz zaplanowano na niedzielę, 20 maja o godz.17. Przypominamy, że jesienią koszalinianie pokonali u siebie ten zespół 2:0.
(zs)