Zagłosuj na lokalną imprezę

Trwa czwarta edycja programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”.  Do 4 czerwca można podczas zakupów w tym sklepie poprzeć jedną z trzech inicjatyw. Stawką jest 5 tys. zł dofinansowania na jej organizację.
Każda inicjatywa może dostać dotację 5 tys. zł, 3 tys. zł i 1 tys. zł. W Koszalinie można głosować na wydarzenia, które przygotowują Stowarzyszenie „Obywatele Dla Regionu”, Stowarzyszenie Instytut Rozwoju Zrównoważonego oraz Fundacja Wspierania Edukacji i Kultury „Koliber”.
Pierwsza organizacja już po raz trzeci zorganizuje festyn na nowej części osiedla Rokosowo, przy ul. Hallera. Zaplanowana na wrzesień „Rodzinna sobota z generałem Hallerem” ma charakter integracyjny, rozrywkowy i edukacyjny.
Stowarzyszenie Instytut Rozwoju Zrównoważonego chce nauczyć uczniów programowania. W tym celu w nowym roku szkolnym przygotowuje serię spotkań ph. „Zakoduj swoją przyszłość”.
Fundacja „Koliber” już po raz trzeci organizuje Koszalińskie Warsztaty Gospel, zaplanowane na 1-2 września. Ich uczestnicy pod opieką instruktorów uczą się nowych utworów, a potem, tworząc  wielki chór, występują z zespołem na koncercie finałowym. Na warsztaty zaproszeni są zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści
Aby zagłosować na wybraną inicjatywę, trzeba do 4 czerwca zrobić zakupy w koszalińskim Tesco (CH Atrium, ul.Paderewskiego 1), a otrzymany z paragonem żeton wrzucić do urny. Dotację uzyska wydarzenie, które zyska najwięcej żetonów.
(ejm)