Powiatowe obchody Dnia Strażaka

Powiatowe obchody Dnia Strażaka   ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Swoje święto w maju obchodzą strażacy. Ci z powiatu koszalińskiego spotkali się na uroczystości w Centrum Kultury 105.

Odebrali podziękowania i gratulacje za pracę od swoich przełożonych i władz Koszalina oraz ościennych gmin. Nie zabrakło wręczenia awansów i odznaczeń.
W zeszłym roku Państwowa Straż Pożarna w Koszalinie odnotowała łącznie 1877 zdarzeń, w tym 1232 zagrożenia miejscowe i 549 pożarów. 96 zgłoszeń okazało się fałszywymi.

Poza tym w minionym roku jednostka dostała finansową pomoc od lokalnych samorządów. Urząd Miejski w Koszalinie przekazał 297,5 tys. zł, Starostwo Koszalińskie – 46,2 tys. zł, Gminy Mielno i Sianów –po 3 tys. zł, a Gminy Bobolice, Świeszyno i Będzino -po 2 tys. zł, zaś Gmina Biesiekierz -1 tys. zł. Z budżetu państwa PSP w Koszalinie dostała 247,8 tys. zł.
(ejm)