Miasto - Tygodnik Koszaliński

W ostatnim starciu o „brąz”

W sezonie 2017/2018 zawodniczki Energa AZS Koszalin wygrywały ze swoimi rywalkami 21 razy, ale do pełni szczęścia brakuje im jeszcze jednego zwycięstwa. Przed naszymi szczypiornistkami mecz „o wszystko”.

W spotkaniu 32. kolejki PGNiG Superligi piłki ręcznej powalczą o „brąz” z zespołem KRAM Start Elbląg, a to nie będzie łatwe zadanie. Nasze zawodniczki mają za sobą półtorej tygodnia przerwy od ligowych rozgrywek. Ten czas przeznaczyły na przygotowania do najważniejszego meczu mijającego sezonu, bo od tego czy zwyciężą, chociażby po rzutach karnych, zależy to czy na ich piersi zabłyśnie brązowy medal.

Mecz ostatniej kolejki zaplanowano na sobotę, 19 maja o godzinie 17 w Elblągu. Przypominamy, że w tym sezonie nasze szczypiornistki przegrały z elbląską drużyną wszystkie trzy spotkania. W pierwszym zremisowały 22:22 po czym uległy po rzutach karnych 2 – 3. Mecz drugiej rundy przyniósł koszaliniankom porażkę 19:26, a o spotkaniu trzeciej rundy wolałyby pewnie zapomnieć, bo to w nim spotkała je najdotkliwsza porażka 22:32. Nie należy jednak tracić nadziei na zwycięstwo w zbliżającej się rywalizacji w Elblągu. Nasza drużyna udowodniła ostatnio, że jest w bardzo dobrej formie. Pokonała na wyjeździe Metraco Zagłębie Lubin, wiceliderki ligowej rywalizacji oraz u siebie MKS Perłę Lublin, zespół który już zapewnił sobie tytuł mistrzowski w tym sezonie.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: W ostatnim starciu o „brąz”