Miasto - Tygodnik Koszaliński

Szczypiorniści Gwardii osiągnęli cel

Bardzo dobrze spisali się w Warszawie szczypiorniści Gwardii Koszalin. W meczu 28. kolejki w ramach rozgrywek grupy A I ligi pokonali tamtejszy znacznie wyżej notowany w tabeli zespół AZS UW 26:24.

Tym samym osiągnęli cel jakim było utrzymanie się w tej klasie rozgrywek.Koszalinianie pojechali do stolicy w mocno okrojonym składzie. W sumie w meczu wystąpiło ich dziesięciu, w tym dwóch bramkarzy. Trener Piotr Stasiuk miał wiec mało możliwości do rotacji składem, ale nie przeszkodziło to gwardzistom sprawić miłej niespodzianki.
Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, ale warszawianie nawet przez moment w nim nie prowadzili. Potrafili tylko trzy razy doprowadzać do remisów 1:1 (2 min), 2:2 (8 min) i 18:18 (50 min). Szczypiorniści Gwardii najwyższą przewagę bramkową osiągali w 25 minucie (12:8) i dwie minuty przed końcem meczu (25:21).
Skład i bramki: Henryk Rycharski, Dawid Gryzio – Bartosz Tołłoczko 3, Łukasz Czerwiński 4, Krzysztof Karnacewicz 3, Adam Laskowski 3, Piotr Goerig 3, Patryk Kiciński 7, Marek Jakutowicz 3, Paweł Dzierżawski.
Do rozegrania w tym sezonie pozostały koszalinianom dwa spotkania. W pierwszym z nich zagrają ponownie na wyjeździe z drużyną KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego w sobotę, 26 maja. Początek meczu w Zielonej Górze o godz. 18.