Miasto - Tygodnik Koszaliński

Bałtyk z Kotwicą w finale!

W AKCJI    ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Piłkarze Bałtyku Koszalin nie byli faworytami meczu półfinałowego edycji wojewódzkiej o Puchar Polski, w którym zmierzyli się u siebie z liderem III ligi Świtem Skolwin Szczecin.

Jednak koszalinianie, którzy już zapewnili sobie awans do III ligi w tym sezonie wygrali to spotkanie 3:2 i awansowali do finału.Zgodnie z przewidywaniami od początku przewagę uzyskali trzecioligowcy i zdobyli bramkę w 20 minucie po strzale Adama Nagórskiego. Bałtyk się nie poddał, zagrał odważniej w ataku i w 31 minucie do wyrównania po indywidualnej akcji doprowadził Paweł Łysiak.

Druga część meczu była wyrównana. W 71 minucie prowadzenie dla Bałtyku uzyskał Bartłomiej Putno. Wówczas goście natarli z impetem, ale byli narażeni na kontry. Po jednej z nich (88 min.) Maciej Gregorek zdobył trzeciego gola dla Bałtyku. Świt szybko, bo minutę później odpowiedział trafieniem Nagórskiego, ale do remisu nie zdołał już doprowadzić.
Tym samym w finale wojewódzkim, zaplanowanym na 6 czerwca, Bałtyk zagra z Kotwicą Kołobrzeg, która w drugim półfinale pokonała Inę Goleniów 4:1.