Gwardia walczy ambitnie do końca

Piłkarze Gwardii Koszalin potwierdzili, że do końca sezonu w II lidze walczyć będą ambitnie o punkty, chociaż już od dłuższego czasu wiadomo, że nie utrzymają się w tych rozgrywkach. W przedostatnim meczu podejmowali Stal Stalowa Wola i zremisowali 3:3.
Spotkanie, szczególnie w drugiej połowie, było ciekawe i emocjonujące, ale najważniejsze dla koszalińskich kibiców było to, że ich zespół, który przegrywał już 1:3 potrafił zmobilizować się na tyle by doprowadzić do remisu i tym samym zdobyć jeden punkt. Ta skromna zdobycz pozwoliła Gwardii opuścić ostatnią pozycję w tabeli, bo obecnie są na 17. miejscu. Marna to wprawdzie pociecha, ale zawsze to coś lepszego niż „czerwona latarnia”.
Dwie bramki dla Gwardii zdobył Robert Ziętarski. Było to w 28 i 90 minucie (z rzutu karnego). Trafienie zanotował również Krystian Przyborowski (59 min). Gole dla Stali strzelili: Mateusz Bukowiec (30 min), Sebastian Łętocha (47 min) i Michał Mistrzyk (51 min – rzut karny).
Gwardia grała w składzie: Adrian Hartleb - Patryk Baranowski, Daniel Wojciechowski, Aleks Silski, Bartosz Maciąg (65 min - Maciej Stańczyk) - Krystian Przyborowski, Mateusz Olszewski (64 min - Radosław Mikołajczak), Junpei Shimmura, Robert Ziętarski, Adrian Kwiatkowski (65 min - Aleksander Karbowiak) - Adam Setla (85 min - Maksymilian Szwak).
Ostatni mecz w tym sezonie Gwardia rozegra na wyjeździe z zespołem GKS Jastrzębie Zdrój, który już zapewnił sobie awans do I ligi i jest aktualnie liderem rywalizacji. Spotkanie zaplanowane jest w sobotę, 2 czerwca o godz. 17.
(zs)