Pieniądze na lokalne wydarzenia

Trwa druga edycja Społecznika. Program pozwala starać się o dofinansowanie swoich pomysłów organizacjom pozarządowym i współpracującym z nimi grupom nieformalnym.

Muszą one liczyć przynajmniej 3 osoby. W Koszalinie podpisano trzy pierwsze umowy na przyznanie mikrodotacji w wysokości 3 tys. zł każda.
Z regionu koszalińskiego, obejmującego także powiaty koszaliński, sławieński i szczecinecki po I naborze mikrodotacje otrzyma 50 inicjatyw. Jedną z nich jest nakręcenie teledysku „RAPomocni”, który chce nakręcić Stowarzyszenie Koszalińskie Centrum Wolontariatu:
Lotnictwo-to nie jest takie trudne-zapewniają członkowie Aeroklubu Koszalińskiego którzy za otrzymane pieniądze zorganizują w lipcu zawody w budowie modeli szybowców i zawody szybowcowe dla dzieci i młodzieży.
Trzecią umowę na przyznanie mikrodotacji podpisali członkowie Polskiego Związku Działkowców Stowarzyszenie Ogrodowe w Warszawie Regionalny Ogród Działkowy „Tulipan” z siedzibą w Niekłonicach. Organizacja chce zaprosić dzieci i młodzież na integracyjną wycieczkę.
(ejm)