Pieniądze na renowację zabytków

Ponad milion złotych trafi do zabytków w naszym województwie. Pieniądze będą przeznaczone na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane. Dotacje pochodzą z budżetu Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Wśród dotowanych zabytków są obiekty z Koszalina i okolic. Prawosławna parafia pw. Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Koszalinie  dostanie 15 tys. zł na remont podłóg XIII w. świątyni. Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Osiekach w gminie Sianów otrzyma 15 tys. zł.

Na konserwację elewacji kościoła w Suchej Koszalińskiej, prace budowlano -konserwatorskie przy elewacji ceglanej.Kościół pw. św. Stanisława Kostki (XV/XVI wiek)w Sianowie dostanie 40 tys. zł na renowację i konserwację zabytków ruchomych kościoła. 15 tys. zł trafi do Towarzystwa Miłośników Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej na naprawę torowiska.
(ejm)