Miasto - Tygodnik Koszaliński

Analiza

Dobrze jest, kiedy uświadomimy sobie, że zaaferowani codziennymi problemami, możemy spokojnie pomnażać dobra doczesne i zajmować się tym, co dla nas ważne, nie przejmując się  motywami działania i ich skutkami Analizy przyczyn i skutków dokonają za nas naukowcy i politycy.

Nam pozostaje działanie i uważne śledzenie ich ustaleń.Genialnego odkrycia dokonał niedawno profesor-doradca prezydenta RP. Doszedł do wniosku, że do kształtowania właściwego obrazu Polski za granicą konieczne jest stworzenie Maszyny Bezpieczeństwa Narracyjnego, czyli MaBeNy.

Maszyna ta ma „zsynchronizować zasoby, które państwo polskie posiada, w celu monitorowania tego, w jaki sposób przekształca się obraz Polski w świecie”. Wymyślił maszynę i, co bardzo ważne, potrafi się nią posługiwać.
Po sejmowym proteście osób z niepełnosprawnościami i sławnej akcji Straży Marszałkowskiej, w której dzielni wykonawcy rozkazów marszałka sejmu zwyciężyli w walce z kobietami i ich dziećmi, profesor oznajmił: „Pani Hartwich siniaki zrobiła koleżanka, co widać po analizie nagrania”. Prawdopodobnie profesor wykorzystał swoją maszynę, która dokonała analizy i dopiero teraz wiemy, jak perfidne są protestujące kobiety.
Genialnych odkryć dokonano także blisko nas. W Koszalinie odbyła się konferencja, podczas której zaprezentowano raport „Empiryczna analiza kobiecości i męskości przedsiębiorczyń w województwie zachodniopomorskim”. Oznajmiono, że celem badania, którego efektem jest raport, było znalezienie odpowiedzi na pytanie „jakie cechy reprezentują kobiety, które odnoszą sukcesy w biznesie i na rynku pracy w województwie zachodniopomorskim?”. Organizatorzy konferencji dodali: „Dobra wiadomość jest taka, że istnieją metody i narzędzia umożliwiające kształtowanie tych cech”. W ramach prowadzonego badania opracowano oryginalne narzędzie do testowania cech przedsiębiorców w podziale na płeć – „Test na kobiecość i męskość w biznesie” (KiM). Test został sprawdzony w praktyce, wszystkie cechy zostały skrupulatnie zidentyfikowane, scharakteryzowane i przeanalizowane z użyciem narzędzi statystycznych. I wszystko wiemy. Podobnie jak profesor-doradca, badacze kobiecości i męskości przedsięborczyń w województwie zachodniopomorskim zdejmują z nas konieczność tracenia czasu na analizy i zastanawianie się, co powoduje takie a nie inne skutki. Zrobią to za nas inni. Maszyna działa. Jednak trzeba być czujnym. Pojawiające się w naszym myśleniu przeświadczenie o idiotyczności niektórych „naukowych” ustaleń odrzućmy stanowczo. Właściwy obraz kształtują specjaliści – i tego się trzymajmy.
Andrzej Rudnik

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Analiza