Włosy dla chorych dzieci

Utrata włosów, będąca skutkiem choroby nowotworowej lub innej, jest szczególnie dotkliwa dla pań, bez względu na ich wiek.  Peruka ze sztucznego włosia nie zastąpi prawdziwej czupryny.
Na szczęście działają fundacje, którym każda długowłosa kobieta, nawet nastoletnia, można przekazać swoje obcięte pasma. Na jedną perukę potrzeba włosów od ośmiu osób, a nie każda może to zrobić. Włosy muszą mieć odpowiednią długość, przynajmniej 25 cm, i nie mogą być nigdy farbowane.

Jedną z organizacji zbierających włosy na peruki jest Fundacja Przyjaźni WeGirls, która pozyskuje je od dziewczynek dla ich chorych rówieśniczek. Peruki wykonuje razem z zaprzyjaźnioną firmą.
Osoby chętne do przekazania swoich włosów dla chorych, mogą zgłosić się do salonu w dowolnym terminie i zgłosić taką chęć. Dokładne informacje o akcji i adresy salonów fryzjerskich, współpracujących z fundacją, znajdują się na stronie internetowej:www.wegirls.pl .
(ejm)