50 lat Politechniki Koszalińskiej

W tym roku największa państwowa uczelnia w naszym regionie świętuje pół wieku. Z tej okazji do Koszalina zjechali rektorzy wszystkich polskich uczelni technicznych. Oficjalne uroczystości jubileuszowe miały miejsce w Filharmonii Koszalińskiej.
Osoby najbardziej zasłużone dla uczelni, które w szczególny sposób przyczyniły się do jej rozwoju, otrzymały Medale Politechniki Koszalińskiej. W gronie uhonorowanych znaleźli się prof. Józef Borkowski, prof. Wojciech Kacalak, prof. Krzysztof Wawryn, prof. Tomasz Krzyżyński (wszyscy wymienieni to byli rektorzy PK); ponadto - prof. Kazimierz Szymański (Wydział Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji), prof. Michał Jasiulewicz (Wydział Nauk Ekonomicznych), prof. Bogusław Polak (Wydział Humanistyczny), kanclerz dr Artur Wezgraj, mecenas Teresa Mańkowska-Florczak (radczyni prawna PK), Irena Ciesielska (koordynatorka Uniwersytetu Trzeciego Wieku, była kwestorka uczelni).
(ejm)