Trzeci kandydat na prezydenta

Trzeci kandydat na prezydenta       ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Piotr Jedliński, rządzący drugą kadencję włodarz miasta, jest kolejnym kandydatem, który będzie ubiegał się o to stanowisko.

Wcześniej walkę o fotel prezydenta Koszalina zapowiedzieli Jerzy Zaroda z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, i Wiktor Kamieniarz, popierany przez koalicję Pakt dla Koszalina.Swoją bezpartyjność Piotr Jedliński ogłosił na tle baneru z nazwami popierających go ugrupowań, które tworzą Koalicję Obywatelską.

Tworzą ją Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Polskie Stronnictwo Ludowe i Koszalińskie Stowarzyszenie Era Kobiet. Gośćmi specjalnymi konwencji przedwyborczej KO byli Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej, i Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Na spotkaniu w Centrum Kultury 105 nie zabrakło należących do PO i Nowoczesnej  polityków z województwa zachodniopomorskiego oraz członków Komitetu Obrony Demokracji.

Wśród przedwyborczych obietnic Piotra Jedlińskiego jest wprowadzenie darmowych przejazdów miejskimi autobusami dla uczniów szkół podstawowych i wygaszanych gimnazjów. Prezydent zapowiada też m.in.przebudowę śródmieścia, budowę hali targowej na ul.Połczyńskiej i stworzenie nowych miejsc pracy w branży informatycznej przez budowę Parku Technologicznego. Deklaruje zapewnienie miejsc w żłobkach najmłodszym mieszkańcom i zakup niskoemisyjnych autobusów.
(ejm)