Nauka programowania, festyn i gospel

W ramach IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy”, który organizują supermarkety Tesco wraz z Fundacją Tesco, do naszego województwa trafi 36 tys. zł. Zasilą one przygotowanie 12 wydarzeń edukacyjnych, rekreacyjnych i kulturalnych w całym regionie.
W każdym z regionów przyznane zostały dotacje po 5 tys. zł, 3 tys. zł i tysiąc zł. O tym, ile pieniędzy dostanie dana inicjatywa,decydowali klienci supermarketów Tesco, którzy mogli głosować na zgłoszone pomysły specjalnymi żetonami.
W Koszalinie 5 tys. zł dostała inicjatywa Zakoduj swoją przyszłość Stowarzyszenia Instytut Rozwoju Zrównoważonego. Dotacja 3 tys. zł trafi na organizację trzeciej edycji festynu ph. „Rodzinna sobota na Rokosowie z Generałem Hallerem”. Jego pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Społeczny Instytut Obywatelski Obywatele Dla Regionu. Tysiąc złotych zasili przygotowanie dwudniowych III Koszalińskich Warsztatów Gospel, które organizuje Fundacja Wspierania Edukacji i Kultury Koliber.
(ejm)