Miasto - Tygodnik Koszaliński

Kulturalne i ciekawe

Rozpoczynające się wakacje to okazja do rozwijania swoich pasji i spotkań z ulubionymi pisarzami. Zachęcają do tego koszalińskie instytucje kultury.
Centrum Kultury 105 zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat na artystyczne wakacje ph. „Nowe wymiary kultury”. Zajęcia będą się odbywać od 2 do 13 lipca w godz. 8-14. Uczestnicy będą rozwijać zainteresowania plastyczne, wokalne, taneczne, operatorskie, teatralne. Warsztaty zostaną uwieńczone wspólnym dziełem. Udział w zajęciach to 100 zł za 10 dni. W cenie jest ciepły posiłek. Zapisy pod nr tel. 94 347 57 30/ 94 347 57 32.
CK 105 i Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zapraszają też na tygodniowy pobyt w malowniczym pałacyku pod Łobzem. Ideą polsko-niemieckich warsztatów Film & Dia jest przenikanie młodych środowisk artystycznych polskich i niemieckich oraz wspólne doświadczenia twórcze. Ich efektem będą etiudy filmowe i diaporamy.
To oferta dla osób w wieku 15 lat -22 lata, które od 9 do 15 lipca będą uczestniczyć w warsztatach filmowych i fotograficznych, zajęciach jeździeckich i wycieczkach do Szczecina oraz Neubrandenburga. Powstałe podczas warsztatów prace prezentowane będą w blokach festiwalowych partnerów projektu (Dokument Art w Neubrandenburgu oraz „Młodzi i Film” w Koszalinie oraz w szczecińskim kinie Zamek). Diaporamy, które powstaną pod okiem doświadczonych diaporamistów, wzbogacą bazę prac zgłoszonych do tegorocznego konkursu Pomorskie Spotkanie z Diaporamą.
Warsztaty kulinarne pozwolą poznać się przez degustację potraw kuchni polsko-niemieckiej. Dzięki dofinansowaniu z Unii uczestnicy warsztatów nie ponoszą żadnych kosztów. Termin zgłoszeń upływa 22 czerwca.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Kulturalne i ciekawe