Las musi sobie poradzić

Las musi sobie poradzić        ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

3 miliony 700 tysięcy złotych kosztuje modernizacja ścieżek rowerowych i pieszych w okolicy Góry Chełmskiej. Dofinansowanie jest unijne, prace trwają, a odwiedzający las – delikatnie mówiąc – się dziwią. I trochę śmieją, bo kto to widział brukować las?

Na portalu społecznościowym zdjęcie kamiennych kostek, ułożonych w workach i podpis: „to jest TEN moment, kiedy biegnąc zastanawiasz się dlaczego betonują ci las i przypominasz sobie, że teraz jest taki trend miast bez drzew, lasków bez wystających korzonków i puszczy pod sznurek. Szlag.

W komentarzach kilka ironicznych odpowiedzi. Że ten las to już nie las, tylko park, że starsze osoby przynajmniej nie potkną się o wystający korzeń itp. Ale oprócz radosnej wymiany zdań, słowa zaniepokojenia i pytania: po co taka inwestycja w lesie?

WIĘCEK W NOWYM WYDANIU TYGODNIKA MIASTO