Nie tak prędko!

Nie tak prędko!   ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Remont ulicy Połczyńskiej może, przynajmniej niektórym, nie wyjść na dobre. Okazuje się, że kiedy zamiast podziurawionej jak ser nawierzchni kierowcy znajdują pod kołami aut asfalt gładziutki jak (bez obrazy) pupa niemowlaka, robi się niebezpiecznie.

Bo gładko równa się prędko, niestety. Były dziury, a więc trzeba było uważać, potem trwał remont, a kiedy się skończył, okazuje się, że znów nie jest na Połczyńskiej dobrze. Wszystko przez wiecznie spieszących się kierowców.

- Po modernizacji ulicy Połczyńskiej kierowcy zrobili sobie tam prawdziwy tor wyścigowy – pomstuje Czytelnik. - Nie mogę tego pojąć, wystarczy, że droga jest równa, trzeba od razu pędzić na złamanie karku? - pyta retorycznie.
I faktycznie, wielu zmotoryzowanych widniejące na drodze znaki wydają się nie obowiązywać. Jest prosto i równo – trzeba gnać – zdają się myśleć i pędzą, ile fabryka dała. - A to przecież niebezpieczne, może się coś stać. Już nawet nie wspominam, że przy wzmożonym ruchu inni, wyjeżdżający z bocznych uliczek, mają problem z włączeniem się do  jazdy, gdyby inni jechali wolniej, pewnie tak by nie było – zastanawia się. - To temat dla nas nienowy – mówi Robert Grabowski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego. - Podejmę interwencję, skontaktuję się z policją, z pewnością na tym niebezpiecznym odcinku pojawią się patrole – obiecuje. (aw)