Miasto - Tygodnik Koszaliński

Zatroszczą się o seniorów i turystykę

Koszalińskie Porozumienie Lewicy przedstawiło swój program wyborczy. Opiera się on na pięciu filarach, m.in. opiece dla seniorów i osób niepełnosprawnych, rozwoju turystyki i poprawa polityki mieszkaniowej.
Koalicja ugrupowań lewicowych idzie do jesiennych wyborów ph. „Koszalin dla wszystkich”. Jerzy Zaroda, kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta Koszalina.

W przypadku wygrania wyborów, deklaruje m.in. budowę drugiego domu pomocy społecznej, przywrócenie do szkół gabinetów stomatologicznych i budowę dwupasmowej drogi z Koszalina do Mielna w najwęższym odcinku jeziora Jamno. W planach ma także kompleksowe zagospodarowanie Góry Chełmskiej, budowę mieszkań komunalnych, wprowadzenie darmowej komunikacji dla emerytów i rencistów. Lewica Razem chce poprawić komfort życia seniorom przez indywidualną opiekę w ich domach, objęcie programem „Przycisk życia” i tworzenie klubów seniora. Osobom niepełnosprawnym proponuje większy dostęp do diagnostyki i rehabilitacji, a rodzicom dzieci niepełnosprawnych obiecuje wprowadzenie bonów wypoczynkowych.
(ejm)

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Zatroszczą się o seniorów i turystykę