Inwestycje miasta w 2019 roku

Niektóre z inwestycji, które zaczną się w przyszłym roku, potrwają kilka lat. Należą do nich: przebudowa targowiska miejskiego przy ul. Połczyńskiej, remont ul. Wojska Polskiego i ul. Władysława IV.

Najtrudniejsza z nich będzie poprawa warunków pracy kupcom z ul. Połczyńskiej i ul. Płowce. Zadaszenie targowiska, doprowadzenie prądu, budowa parkingu podziemnego potrwa cztery lata. Pierwszy etap rozpocznie się jeszcze jesienią tego roku. Inwestycja, która ma kosztować 24 mln zł, jest zaplanowana tak, aby w jak najmniejszym stopniu utrudnić pracę kupcom.

We wrześniu zostanie ogłoszony przetarg na pierwsze roboty, związane z budową parkingu. W przyszłym roku miasto wyda na ten cel milion złotych. W związku z tym trzeba będzie na jakiś czas przeprowadzić kupców w inne miejsce.
Przebudowa ul. Władysława IV, związana z powstaniem węzła obwodnicy Koszalin-Sianów w odcinku drogi S6, pochłonie w 2019 r. 16 mln zł, a łącznie ma kosztować 40 mln zł. 2 mln zł samorząd koszaliński przeznaczy na modernizację odnogi tej ulicy, w której znajduje się Strefa Zorganizowanej Działalności Gospodarczej.
– Tam działa kilkadziesiąt firm – dodaje Piotr Jedliński, prezydent Koszalina. – Udało się nam otrzymać dofinansowanie unijne na tę inwestycję, którą wykonamy razem z Miejskimi Wodociągami i Kanalizacją.
Ponadto 8,4 mln zł w 2019 r. trafi na uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Specjalnej Słupskiej Strefie Ekonomicznej między ul. Lechicką i Szczecińską. 2,1 mln zł ma kosztować budowa ul. Wierzbowej na osiedlu Rokosowo. Budowa ul. Rycerskiej na osiedlu Jamno-Łabusz pochłonie 1,2 mln zł. Nieco mniej, bo milion złotych, będzie kosztować przebudowa ul. Wojska Polskiego na odcinku do ul. Dzięrżęcińskiej, a także przebudowa tej części ul. Fałata, która znajduje się między blokami. Osiemset tysięcy złotych trafi na rozbudowę cmentarza komunalnego, dwieście tysięcy mniej pójdzie na trwający już remont przejścia podziemnego przy dworcu PKP. Po pół miliona złotych miasto przeznaczy na budowę ul. Irlandzkiej na osiedlu Unii Europejskiej i ul. Zielonej na os. Rokosowo.
(ejm)