Miasto - Tygodnik Koszaliński

Święto plonów na osiedlu „Na Skarpie”

Koszalińska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Na Skarpie” po raz pierwszy organizuje dożynki osiedlowe. Na mieszkańców czeka wiele atrakcji, m.in. występy artystyczne, grill i mecz piłki nożnej. Będzie można także pomóc potrzebującym i wylicytować cenne nagrody.

Impreza odbędzie się 14 września w godz. 16-19 na boisku przy ulicach Na skarpie i Dąbka. Na scenie wystąpią zespoły: Skarpianie, Ballada, Bałtyk i Jantarowy Kwiat. Filip Aleksander zaprezentuje pokaz fryzur. W programie zaplanowano także występy sześciolatków z Przedszkola nr 23, pokazy aikido i opiekę pielęgniarską. Każdy z uczestników imprezy będzie mógł zmierzyć cukier i ciśnienie.

Dla najmłodszych mieszkańców zaplanowano zabawy na zjeżdżalni i w basenie z kulkami. Nie zabraknie także stoisk z przetworami własnej roboty, które przygotują  przedstawiciele Ogrodów Działkowych „Mieszko I” i uczestnicy Klubu Seniora KSM „Na Skarpie”.
Poza sceną odbędzie się towarzyski mecz piłki nożnej o Puchar Prezesa Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Na Skarpie”.
– Mecz piłki nożnej rozegra się między mieszkańcami osiedla a Związkiem Piłsudczyków RP. Tego dnia rozstrzygniemy konkurs na najpiękniejszy balkon i ogródek przydomowy – mówi Beata Biernacka, kierowniczka klubu „Na Skarpie” KSM „Na Skarpie”.
Podczas wielu imprez Koszalińska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Na Skarpie” wspiera koszalińskie hospicjum. Tak będzie i tym razem. W trakcie dożynek osiedlowych wolontariusze będą zbierali pieniądze. Organizatorzy chcą pomóc też Karolinie Kawałek, zawodniczce Klubu Sportowego Victoria SP2 Sianów. Zebrane pieniądze mają pokryć koszt operacji zerwanych więzadeł krzyżowych. Podczas imprezy będzie można wylicytować atrakcyjne przedmioty.
– Będzie można wylicytować koszulkę z podpisami polskich trenerów i piłkę nożną  – podkreśliła Beata Biernacka.
Karolina Kawałek to młoda, obiecująca zawodniczka grająca w piłkę nożną na lewej obronie. Klub sportowy Victoria SP2 Sianów awansował do II ligi kobiet.
(mw)

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Święto plonów na osiedlu „Na Skarpie”