Miasto - Tygodnik Koszaliński

Oznaczenia bez znaczenia

   Oznaczenia bez znaczenia   ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Do startu start... – tylko jak odczytać te znaki? Na Górze Chełmskiej trwa modernizacja, ścieżki są wysypane kamykami i okolone drewnianymi krawężnikami, stanęły wiaty, a wokół położono trawę z rolek.

Nasz Czytelnik nie do końca jest przekonany, że takie „uzdatnianie” lasu ma sens, ale szczególną uwagę zwrócił na tabliczki, które pojawiły się na rozstajach dróg. – Nigdzie nie ma wyjaśnienia, o co chodzi. Są narysowane odcinki i liczby, ale co dokładnie znaczą, nikt ze spacerujących w tych miejscach nie wie – mówi.

O zdanie na temat tabliczek zapytaliśmy Michała Bielińskiego, organizatora różnych leśnych biegów, a więc stałego bywalca tej części lasu. – Pojawiło się oznakowanie tras spacerowych, biegowych i rowerowych, myślę, że jeszcze nie dokończono tych prac, są jeszcze stare tabliczki, to też może wprowadzać w błąd. Kilka lat temu brałem udział w pracach nad tym oznakowaniem, ale teraz nikt nie konsultował się ze mną. Będę się przyglądał i czekał na efekt końcowy – biegacz zachęca do uzbrojenia się w cierpliwość, dopóki prace nie zostaną ukończone.
(aw)

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Oznaczenia bez znaczenia