Miał 3,6 promila i prowadził

POLICJA   ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koszalinie zatrzymali mężczyznę, który prowadził volvo mając 3,6 promila alkoholu w organizmie. 56-latek stracił panowanie nad kierownicą, w wyniku czego jego pojazd dachował.
Policjanci z drogówki zostali wezwani do kolizji, do której doszło w gminie Będzino. – Mundurowi od razu zauważyli, że mężczyzna ma problemy z utrzymaniem równowagi – relacjonuje podkom. Monika Kosiec, rzeczniczka prasowa KMP w Koszalinie.

– Poddali więc go badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie alkotestem wykazało u 56-latka aż 3,6 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości, za który grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.