Wizyta w Zakładzie Odzysku Odpadów

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Koszalinie zaprasza na coroczny Dzień Otwarty, który odbędzie się w 26 września w Regionalnym Zakładzie Odzysku Odpadów w Sianowie (RIPOK).

W ramach Dnia Otwartego zapraszamy mieszkańców Koszalina, Sianowa i okolicznych gmin, a w szczególności uczniów szkół, przedstawicieli organizacji ekologicznych i Rad Osiedli, do zwiedzania zakładu i zapoznania się z metodami zagospodarowania i przetwarzania odpadów.

Jednym z głównych tematów będą nowe zasady segregacji odpadów, w tym zbiórka i przetwarzanie odpadów ulegających biodegradacji (w tym kuchennych). Omówionych zostanie szereg inwestycji zrealizowanych na rzecz Koszalina i okolicznych samorządów wraz z programem edukacji ekologicznej. Obchody Dnia Otwartego rozpoczną się o godz. 10.