Miasto - Tygodnik Koszaliński

Jerzy Krauze wicemistrzem świata

Koszalinianin Jerzy Krauze został wicemistrzem świata w dziesięcioboju w kategorii wiekowej M55 podczas rozegranych w hiszpańskiej Maladze Mistrzostw Świata Masters w lekkiej Atletyce. Ustanowił również nowy rekord Polski z wynikiem 7452 pkt.
Koszalińskiemu sportowcowi do rekordu Europy zabrakło około 200 punktów, a do rekordu świata ponad 400 pkt. - Nie poszło mi na krótkich płotach, a w biegu na czterysta metrów ostatnie sto było mocno pod wiatr.

Ostatnia konkurencja 1500 metrów była już na zaliczenie. Nie mniej jednak to super wynik i nie mogę narzekać. To jest przecież wielobój, gdzie nakłada się zmęczenie i walczy się o przetrwanie, a w moim wieku regeneracja wygląda inaczej niż gdy się ma 25 czy nawet 45 lat. Łatwo o sukces nie było. Kosztowało mnie to wiele wyrzeczeń. Przez ostatnie trzy i pół miesiąca byłem niemal codziennie na treningu, a wcześniej przynajmniej pięć razy w miesiącu. Opłacało się i bardzo się z tego cieszę – mówił Jerzy Krauze.
Warto dodać, że do rywalizacji w dziesięcioboju w kategorii M55 przystąpiło aż 41 zawodników. Zwycięzcą został olimpijczyk z Los Angeles, Angel Granillo z Gwatemali - 7627 pkt., a brązowy medal zdobył Litwin Henryk Gulbinovic - 6945 pkt.
Ogółem w mistrzostwach uczestniczyło ponad 8200 zawodników, a reprezentacja Polski liczyła 110 osób.