Szczypiorniści Gwardii przegrali na inaugurację

W AKCJI   ::  Fot:   Maricin Torbiński

Zainaugurowane zostały rozgrywki I ligi piłki ręcznej mężczyzn w grupie A. Szczypiorniści Gwardii Koszalin na początku nowego sezonu zmierzyli się na wyjeździe z bardzo silnym zespołem Nielby Wągrowiec i po zaciętej walce przegrali 23:25 (11:15).
Faworytem tego meczu była Nielba, która w poprzednim sezonie wygrała pierwszoligowe rozgrywki, ale nie gra obecnie PGNiG Superlidze z powodów finansowych. „Gwardziści” mimo przegranej zaprezentowali się dobrze. Kilka razy prowadzili w tym spotkaniu, a jeszcze na siedem minut przed końcem meczu był remis 22:22. W końcówce trudy tej konfrontacji lepiej wytrzymali szczypiorniści Nielby.

Skład i bramki Gwardii: Adrian Fiodor, Henryk Rycharski – Roman Berezhnyi 1, Michał Hertig, Krzysztof Karnacewicz 2, Patryk Kiciński 4, Marek Jakutowicz 7, Maciej Kamiński, Mykola Maliarewicz 9, Paweł Dzierżawski.
Koszalinianie zainaugurują sezon na swoim boisku w sobotę, 29 września. Będą podejmować drużynę SPR GKS Żukowo. Początek spotkania wyznaczono na godz. 19 w hali ZOS Gwardia przy ul. Fałata 34 (wejście od ul. Sportowej).
(zs)