Miasto - Tygodnik Koszaliński

Gwardia znowu prowadziła, ale...

Po raz czwarty w tym sezonie piłkarze Gwardii Koszalin jako pierwsi strzelili rywalom bramkę, a jednak mecz zakończył się ich porażką. Tym razem w ramach 9. kolejki rozgrywek w grupie drugiej III ligi przegrali na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska 1:2 (1:1).
Spotkanie rozpoczęło się dla Gwardii bardzo pomyślnie. W pierwszej akcji ofensywnej 36-letni Panamczyk Luis Henriquez faulował w polu karnym Dominika Drzewieckiego i sędzia podyktował rzut karny.

Skutecznie wykonał go Krzysztof Bułka i koszalinianie objęli prowadzenie. Od tego momentu jednak gospodarze meczu przystąpili do szturmu i Adrian Hartleb często był w opałach. Obronna ręką wychodził do 29 minuty, kiedy po trójkowej akcji Luis Henriquez, Damian Buczma i Jakub Wilk musiał skapitulować po strzale tego ostatniego. Napór miejscowych trwał, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie. Od początku drugiej części spotkania ponownie Polonia była w ofensywie. To przyniosło jej drugiego gola. W 51. minucie po wrzutce Henriqueza, piłkę głową do gwardyjskiej bramki posłał Jędrzej Kujawa. Jak się później okazało był to gol na wagę trzech punktów. W końcówce meczu Gwardia wprawdzie zaatakowała i osiągnęła przewagę, ale w sumie nic z niej wielkiego nie wynikało.
Kolejny mecz koszalinianie rozegrają również na wyjeździe. W sobotę, 6 października zmierzą się w Jarocinie z tamtejszą Jarotą. Początek gry o godz. 15.30.