Miasto - Tygodnik Koszaliński

Hat trick Pawła Łysiaka

W AKCJI  ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Piłkarze trzecioligowego Bałtyku Koszalin w 9. kolejce spotkań w grupie 2 podejmowali Wdę Świecie i po bardzo zaciętej oraz wyrównanej walce pokonali ten zespół 3:2 (1:0).

To drugie w tym sezonie zwycięstwo Bałtyku, a trzy bramki dla koszalińskiej drużyny zdobył Paweł Łysiak.Pierwszego gola pomocnik gospodarzy strzelił w 45. minucie dość niespodziewanie kiedy przewagę miał w sumie zespół gości. Zdecydował się on na strzał z około dwudziestu metrów, a piłka odbiła się jeszcze od murawy przed leżącym już bramkarzem Wdy i nad nim przeleciała do bramki.

Od początku drugiej części meczu to Bałtyk nadawał ton grze, ale tym razem bramki zaczęli strzelać goście. Najpierw w 53. minucie ładnym i skutecznym strzałem w dalszy róg bramki popisał się Karol Maliszewski, a siedemnaście minut później sytuację sam na sam z bramkarzem Maksymilianem Witkowskim wygrał Patryk Jarantowicz i Wda objęła prowadzenie. Wydawało się przez chwilę, że ten gol załamie koszalinian. Nic takiego nie miało miejsca. Ruszyli do ataku i już w 77. minucie było 2:2. W polu karnym gości faulowany był Jakub Janasik i był rzut karny. Strzał z „jedenastki” Pawła Łysiaka obronił wprawdzie Bartosz Piotrowski, ale przy dobitce tego zawodnika był już bezradny. Bałtyk walczył o wygraną do ostatnich sekund i już pierwszej minucie doliczonego przez arbitra czasu gry po szybkiej akcji ponownie Paweł Łysiak znalazł się w doskonałej sytuacji i nie zmarnował okazji. Tym samym zapewnił swojemu zespołowi komplet punktów.
Teraz drużynę Bałtyku czeka bardzo trudny wyjazdowy mecz z jednym z faworytów do awansu Kotwicą Kołobrzeg. To spotkanie zaplanowane jest w sobotę, 6 października o godz. 18.