Zwycięstwo Gwardii po twardej walce

W AKCJI  ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Szczypiorniści Gwardii Koszalin w pierwszym w tym sezonie meczu u siebie w ramach rozgrywek w grupie A I ligi podejmowali drużynę GKS Żukowo i po zaciętej walce zwyciężyli 24:21 (12:12).
Gra w tym spotkaniu była bardzo twarda. Zawodnicy obu zespołów nie oszczędzali się, a poziom meczu mógł zadowolić najwybredniejszych kibiców. Szkoda tylko, że w 37. minucie doszło do sytuacji, której nie chcieliby oglądać w kolejnych spotkaniach.

Wtedy Patryk Kiciński przy rzucie w pełnym biegu zderzył się z broniącym zawodnikiem gości Wojciechem Hajnosem. Obu musiała być udzielona pomoc medyczna. Bardziej ucierpiał gracz z Żukowa, który miał wybite dwa zęby. Natomiast rozgrywający Gwardii musiał mieć założone szwy na rozbitej głowie. Obaj oczywiście nie pojawili się już na parkiecie, bo pojechali do szpitala.
Skład i bramki Gwardii: Adrian Fiodor, Henryk Rycharski, Dawid Gryzio – Roman Biereznyj 4, Łukasz Czerwiński, Piotr Goerig 1, Patryk Kiciński 2, Marek Jakutowicz 4, Marcin Ciarkowski 3, Mykola Maliarewicz 2, Paweł Dzierżawski 5, Krzysztof Karnacewicz 3.
Szerzej o tym meczu napiszemy w najbliższym papierowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego „Miasto”. W następnej kolejce spotkań wyznaczonej w dniach 6 i 7 października Gwardia będzie pauzowała.
(zs)