Warto zbadać płuca

Specjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie organizuje „Białą sobotę”.
06.10 w godz. 9.00 – 12.00. W tym czasie będzie można wykonać bezpłatnie badania smokolizerem i skorzystać z konsultacji lekarza pulmonologa.
Z badan powinny skorzystać przede wszystkim osoby paląca papierosy, bo to one są najbardziej narażone na choroby płuc.

Statystyki wskazują, że na Przewlekłą Obturacyjną Chorobę Płuc zachoruje co 10 osoba, która ukończyła 40 rok życia. Obecnie liczbę chorych na POChP na świecie szacuje się na 210 mln, z czego w Polsce to 2,5 mln osób. Nawet 80 proc. z nich o tym nie wie i nie podejmuje leczenia.
Badania odbędą się w Koszalinie, ul. Niepodległości 44-48, wejście „B” i są sfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.
(ejm)