Będzie remont

2 października w koszalińskim Zarządzie Dróg i Transportu została otwarta oferta w przetargu na realizację wewnętrznej części ul. Fałata, przebiegającej od ul. Wańkowicza do ronda z ul. Jana Pawła II / Śniadeckich.

Złożyła ją firma Strabag na kwotę 3 mln 985 tysięcy złotych. Przebudowa ul. Fałata to duże zadanie, na które szacunkowo prezydent Koszalina Piotr Jedliński przeznaczył w planach finansowych 5 mln 300 tysięcy złotych.
Zakres robót obejmować będzie prace rozbiórkowe, przebudowę zniszczonych parkingów (będą wykonane z kostek betonowych), remont nawierzchni ulicy, nowe oświetlenie, dodatkowe wpusty kanalizacji deszczowej i zagospodarowanie zieleni. Realizacja robót przewidziana jest w budżecie miasta na lata 2018-2021.