Miasto - Tygodnik Koszaliński

Cenny remis Bałtyku w Kołobrzegu

W AKCJI   ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Beniaminek trzecioligowych zmagań Bałtyk Koszalin jechał do Kołobrzegu na mecz z Kotwicą by sprawić niespodziankę i tak też się stało. Koszalinianie zremisowali 1:1 (0:0) z faworyzowanym rywalem, doprowadzając do wyrównania w przedostatniej minucie spotkania.
Sparingi przed sezonem, w których Bałtyk wysoko przegrywał z Kotwicą wskazywały, że zdecydowanym faworytem są gospodarze meczu. Jednak liga rządzi się już innymi prawami, a zespół Bałtyku pokazał, że potrafi ambitnie walczyć do końca ze znacznie wyżej notowanym rywalem.

Koszalinianie postawili Kotwicy bardzo trudne warunki gry i chociaż kołobrzeżanie byli zdecydowanie częściej przy piłce oraz prowadzili grę nie wiele w sumie z tego wynikało. Wprawdzie zdobyli bramkę w 51. minucie po ładnym strzale Adriana Szynki, ale na więcej mimo dwóch okazji, które mieli później nie było już ich stać. Bałtyk, który walczył ambitnie do samego końca został nagrodzony w 89. minucie. Wtedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do siatki posłał Michał Czenko i tym samym oba zespoły dopisały sobie po jednym punkcie.
W sobotę, 13 października drużynę Bałtyku czeka kolejny trudny mecz. Koszalinianie podejmować będą aktualnego lidera rozgrywek trzecioligowych w grupie 2, którym jest również beniaminek Radunia Stężyca. Początek spotkania o godz. 12 na stadionie ZOS Bałtyk przy ul. Andersa w Koszalinie.