Sukces festiwalu „Integracja Ty i Ja”

Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja”, który od kilkunastu lat odbywa się w Koszalinie, został nagrodzony wyróżnieniem w kategorii Superlodołamacz podczas gali Lodołamacze 2018, która odbyła się za Zamku Królewskim w Warszawie.

Nagrodę odebrała dyrektorka wydarzenia Barbara Jaroszyk. Organizatorem konkursu „Lodołamacze” jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych założona przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Celem konkursu jest wyróżnianie tych wszystkich, którzy przełamują uprzedzenia, nie ustają w dążeniach do wyrównywania szans osób niepełnosprawnych, umożliwiają im dostęp do edukacji, pracy, aktywności społecznej. W tym roku już po raz trzynasty uhonorowano najlepszych, najbardziej zdeterminowanych i zaangażowanych.
- Sukces festiwalu zawdzięczamy szerokiemu gronu osób i instytucji, grantodawcom i sponsorom, którzy poprzez swoje wsparcie umożliwiają jego rozwój. Składam serdeczne podziękowania za wspólne realizowanie idei Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja”. Nagrodę dedykuję organizatorom małych festiwali, współpracującym z nami kinom studyjnym i lokalnym w 50 miejscowościach naszego kraju. Kochani, to nasza wspólna nagroda. Organizatorom i kapitule konkursu dziękujemy za wyróżnienie - powiedziała dyrektorka Festiwalu Integracja Ty i Ja Barbara Jaroszyk
Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” w Koszalinie odbył się w tym roku po raz 15. Głównym celem wydarzenia jest integracja środowisk osób z niepełnosprawnością ze społeczeństwem poprzez prezentację filmów o tematyce, problemach i życiu osób z niepełnosprawnością. Ponadto w czasie Festiwalu organizowane są spotkania, warsztaty, koncerty i wystawy. W tym roku w 17 polskich miastach zorganizowano przeglądy festiwalowych filmów pod hasłem „2 dni z EFF Integracja Ty i Ja". W 33 mniejszych miejscowościach odbyły się „Małe Festiwale Ty i Ja”. (mp)