Kolejne lokale dla rodzin

Kolejne lokale dla rodzin   ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Ponad tysiąc mieszkań w ciągu 21 lat działalności oddało do użytku Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Koszaliński samorząd, będący jedynym udziałowcem tej spółki, przeznaczył na ten cel 35 mln zł. Klucze do kolejnych lokali odebrały  24 rodziny.
W trzech klatkach przy ul. Holenderskiej 34-38 powstało szesnaście mieszkań dwupokojowych i osiem trzypokojowych. W tym miesiącu zyskają one łącznie 65 lokatorów. Niektórzy z nich już mieszkają w zasobach KTBS, ale z powodu powiększenia rodziny zamienili lokale.

- Nie wyobrażam sobie mieszkać gdzie indziej – przyznaje jedna z mieszkanek ul. Holenderskiej, która przeprowadza się tylko o kilka klatek dalej. - To osiedle jest najlepsze, dzieci mają piękny plac zabaw, wokół są sklepy. Zamieniamy dwa pokoje na trzy, więc wszystkie dzieci będą miały swoje pomieszczenia. Czekaliśmy na to mieszkanie prawie dwa lata, więc jesteśmy podekscytowani tym, że odbieramy klucze. Zamówiliśmy już meble, panele, płytki i zaczynamy przeprowadzkę. Cieszymy się, że dostaliśmy mieszkanie w zasobach KTBS, bo mnie i męża nie stać na zaciągnięcie kredytu na trzydzieści lat.
Państwo Angelika i Łukasz Kalisińscy spodziewają się drugiego dziecka, dlatego też są bardzo zadowoleni z przeprowadzki do mieszkania dwupokojowego: - Będzie wygodniej – przyznają. - Wcześniej mieszkaliśmy w kawalerce. Bardzo się cieszymy z większego mieszkania. Planujemy przeprowadzkę w ciągu dwóch tygodni.
Krzysztof Łukasik, prezes KTBS, podczas uroczystego wręczania kluczy nie krył wdzięczności wobec tych, którzy przyczynili się do powstawania zasobów spółki. - Naszą spółkę założyła Gmina Miasto Koszalin, dlatego dziękuję przede wszystkim władzom miasta, które przez wszystkie lata naszego funkcjonowania okazują nam wielką życzliwość – zaznacza. - Gorąco dziękuję wszystkim osobom z samorządu koszalińskiego, miejskim radnym i urzędnikom, projektantom i wykonawcom naszych budynków. Nie zapominajmy o poprzednim prezesie spółki, Piotrze Krollu, który nadzorował powstawanie tego obiektu. Naszą misją nie jest zarabianie na czynszach, ale zapewnienie docelowego lokum koszalińskim rodzinom. Po spełnianiu kilku procedur możecie mieszkać tu przez całe życie. Gwarantujemy komfortowe warunki i umiarkowane czynsze. Możecie adaptować mieszkania do własnych potrzeb, jeśli państwa pomysły nie są sprzeczne z prawem budowlanym.
Piotr Jedliński, prezydent Koszalina, pogratulował nowym mieszkańcom zyskania własnych czterech kątów: - W budynkach KTBS-u mieszka już ponad dwa i pół tysiąca osób – podkreślał. - A to nie koniec, bo w planach jest budowa następnych obiektów. Życzę państwu, aby wam się tu dobrze mieszkało, bo jest to bardzo ważne dla życia każdej rodziny.
(ejm)