KOSZALIN NA PIATYM MIEJSCU

W rankingu czasopisma samorządowego „Wspólnota” w kategorii „miasta na prawach powiatu” Koszalin zajął piąte miejsce. To wielki sukces miasta, bo takie podsumowanie powstaje raz na 4 lata i powstaje na podstawie twardych danych, m. in. finansowych.
Ranking pokazuje, którzy samorządowcy najlepiej radzili sobie w mijającej kadencji. Autorzy opracowania twierdzą, że przy jego operowaniu opierali się na najnowszych dostępnych danych – przede wszystkim pochodzących z GUS, a także ze sprawozdań budżetowych samorządów.

Na pozycję miast składa się suma wskaźników cząstkowych odnoszących się do sukcesu finansowego, ekonomicznego, sukcesu infrastrukturalnego i społecznego.
Koszalin w swojej kategorii wyprzedził m.in. Gliwice, Sopot, Częstochowę, Gdynię i Słupsk.