Miasto - Tygodnik Koszaliński

Młodzieży czytanie

Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Książnica Pomorska im. Stanisława Staszica w Szczecinie oraz Koszalińska Biblioteka Publiczna zapraszają 20 listopada  o godz.10 na III edycję akcji „Młodzieży Czytanie".

Celem przedsięwzięcia jest rozbudzanie zainteresowania klasyką literatury polskiej i propagowanie czytelnictwa. Zamiarem organizatorów jest także kontynuowanie akcji Narodowe Czytanie, do której 8 września br. zachęcał wszystkich Polaków Prezydent RP Andrzej Duda.
Tegoroczna odsłona przedsięwzięcia będzie wyjątkowa ze względu na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz w związku z przypadającą 20 listopada 93. rocznicą śmierci Stefana Żeromskiego. Czytane będą fragmenty 44 tekstów Antologii Niepodległości oraz fragmenty „Przedwiośnia" Żeromskiego. W wydarzeniu weźmie udział 15 szkół ponadgimnazjalnych z Koszalina oraz z powiatów: białogardzkiego, drawskiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, sławieńskiego, szczecineckiego, świdwińskiego i wałeckiego. Wydarzenie odbędzie się w sali kinowo-konferencyjnej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Polonii 1.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Młodzieży czytanie