Miasto - Tygodnik Koszaliński

Mikołaje na ryczących maszynach

Już po raz dziewiąty motocykliści z Koszalina, Sianowa i Białogardu przygotowują mikołajkową akcję pomocy dzieciom. Bohaterem tegorocznej edycji jest 8-letni Antoś Szufliński. Chłopiec od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

- Ćwiczę więcej, niż sportowcy – przyznaje Antek. - Mam fajnego rehabilitanta, Piasta, którego serdecznie pozdrawiam. Na co dzień chodzę do szkoły integracyjnej. Interesuję się sprzętami elektronicznymi, grami komputerowymi. Moje ulubione przedmioty w szkole to informatyka i plastyka. Lubię też śpiewać i słuchać rock metalu.

- Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc Antosiowi – nie kryje wdzięczności Marta Szuflińska. - SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni, to bardzo poważna choroba. Polega na stopniowym zaniku poszczególnych partii mięśni ruchowe, przełykowe, oddechowe. Jedyną formą zatrzymania postępu choroby jest codzienna rehabilitacja. Antoś przechodzi ją w szkole i w domu, dziennie po cztery godziny. Potrzebuje do tego sprzętu, takiego jak ortez, pionizatorów, coraz większego wózka, bo rośnie. Pieniądze ze zbiórki przeznaczymy na nowe sprzęty. Dlatego bardzo się cieszymy, że po raz kolejny odbędzie się w Koszalinie na rzecz naszego syna.

Motomikołaje pojawią się na swych ryczących pojazdach w niedzielę, 9 grudnia, o godz. 10 na placu przed ratuszem. Tam wszyscy koszalinianie będą mogli wziąć udział w przygotowanych atrakcjach. – Mamy do sprzedaży czterysta blach zlotowych – informuje Waldemar Pudło z Klubu Motocyklowego Adventure, współorganizatora akcji. - Będziemy też sprzedawać cegiełki na loterię, w której można wygrać na przykład tablet.
Wystąpią karatecy i judocy. Poza tym zaśpiewają dzieci z Centrum Kultury 105. Akrobacjami popiszą się członkowie grupy Trap Boys, którzy uczestniczyli w programie „Mam talent”. Rodzice Antka przygotują kiermasz ciast i ozdób świątecznych.
Zabawa, połączona z pomocą Antkowi, potrwa do godz. 15. (ejm)

Pomóc Antosiowi można także przez wpłaty na konto fundacji, której jest podopiecznym:
Fundacja ZŁOTOWIANKA ul. Widokowa 1, 77-400 Złotów
Konto 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010
z dopiskiem „darowizna dla Antoniego Szuflińskiego”Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Mikołaje na ryczących maszynach