Miasto - Tygodnik Koszaliński

Podaruj pluszaka

Czas okołoświąteczny to nie tylko gonitwa za prezentami, zakupami czy sprzątanie. Warto się na chwilę zatrzymać i rozejrzeć się wokół siebie, bo korzystając ze świątecznego nastroju możemy pomóc, choćby darując... misia.
Stres związany z przebywaniem dzieci w szpitalu czy w karetce, jest bardzo duży, dlatego tak ważne jest, by jak najbardziej go minimalizować. Pomaga w tym akcja zbiórki przytulanek. – Przyjmujemy wszystkie pluszowe maskotki, nie tylko misie, którymi dzieci się już nie bawią. Takie, które zalegają w domu, jak i również nowe. Zabawki zyskują tym samym drugie życie, a i mogą pomóc – mówi Anna Prokop, współorganizatorka akcji „Misie dzieciom”. Mniejsze pluszaki przekazywane są do karetek, jaki również do radiowozów policyjnych czy wozów strażackich, a następnie wręczane dzieciom.

– Maskotki cały czas do nas docierają, a od nas trafiają do najmłodszych pacjentów, by podarować im odrobinę radości. – mówi Anna Prokop.
Część pluszaków została już rozdana do karetek oraz na oddziały dziecięce koszalińskiego szpitala, z okazji mikołajek. Teraz przekazanie odbędzie się z okazji świąt Bożego Narodzenia. Zabawki trafią również do hospicjum. – Maskotek mamy już tyle, że zastanawiamy się czy nie przekazać ich także do pobliskiego domu dziecka czy do Domu Samotnej Matki – dodaje współorganizatorka.
Jak wiadomo, przykład idzie z góry. Jeśli chcemy, by nasze dzieci pomagały innym, pomagajmy też my sami. – Moja 3,5-letnia córka, której powiedziałam o tej akcji, chętnie przekazała swoje najlepsze maskotki, jakie tylko ma, mówiąc, że to dla chorych dzieci, które są w szpitalu – mówi Anna Prokop.
Akcja trwa cały czas, pluszaki zbierane są w siedzibie Radmor Taxi, ul. Słowiańska 17/110 (pierwsze piętro). Można je również przekazywać kierowcom taksówek tej sieci, jeżeli nie mamy możliwości dowiezienia ich.
W sprawie przekazania pluszaków można się również kontaktować z drugą współorganizatorką akcji,
Katarzyną Szafranek z fundacji „Moja mama i ja”, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .


Anna Jakubowska

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Podaruj pluszaka