Nowa Rada KIPH

Nowa rada KIPH :: Fot: Marcin Torbiński

25 czerwca w siedzibie Koszalińskiej Izby Przemysłowo–Handlowej odbyło się 32. Walne Zgromadzenie. Członkowie jednogłośnie podjęli uchwały dotyczące m.in. sprawozdania z działalności izby, zatwierdzenia sprawozdania finansowego i udzielenia absolutorium Radzie KIPH, Komisji Rewizyjnej i Sądowi Polubownemu.

Walne zgromadzenie to okazja do podsumowań zadań, jakie wykonała Koszalińska Izba Przemysłowo–Handlowa w ostatnim roku. Jedną z większych zmian była zmiana siedziby na jedną z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Koszalinie. Tych działań w 2018 roku było o wiele więcej. – W ubiegłym roku warto wspomnieć o konferencji nowoczesnych rozwiązań dla inżynierów, wraz z giełdą karier dla studentów. Spotkanie organizowane było we współpracy z Wydziałem Mechanicznym Politechniki Koszalińskiej, zorganizowano konkurs oraz uroczystą galę „Koszaliński Denar Nagroda Gospodarcza Roku 2017”, konsekwentnie realizowano cykl spotkań „Kulturalnie o Biznesie”– opowiadał Piotr Huzar, prezes zarządu Koszalińskiej Izby Przemysłowo–Handlowej.

Koszalińska Izba Przemysłowo Handlowa jest jedną z największych organizacji zrzeszających przedsiębiorstwa na Pomorzu Zachodnim. Obecnie współpracuje z nią 86 firm. – Najważniejsza jest aktywność firm, chęć działania na korzyść środowiska przedsiębiorców i mieszkańców regionu. Bardzo nas cieszy, że przyjmujemy w swoje szeregi również młodych ludzi. Cieszymy się, że są osoby, które czują potrzebę przynależności do izby – podkreśla Romuald Sobieralski, przewodniczący Rady Koszalińskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Kolejny rok to kolejne wyzwania dla izby i przedsiębiorców. – Zależy nam na tym, żeby aktywność przedsiębiorców zrzeszonych w izbie była jak największa. Chcemy, żeby najważniejsza była jakość i zaangażowanie. Nad tym mamy zamiar pracować. Jesteśmy wszystkim bardzo wdzięczni osobom, które poświęcają swój czas społecznie na rzecz innych przedsiębiorców – dodaje Piotr Huzar. Podczas walnego zgromadzenia wybrano nową Radę Izby Przemysłowo-Handlowej. W kadencji na lata 2019-2022 będzie liczyła 13 członków. Pojawiły się cztery nowe osoby, których dotąd nie było w Radzie KIPH. Swoją kandydaturę zgłosił m.in. Piotr Maszkiewicz, prezes Zakładu Elektronicznej Techniki Obliczeniowej.

– ZETO od dłuższego czasu należy do Koszalińskiej Izby Przemysłowo–Handlowej. Brakowało nam przedstawiciela w radzie. Jesteśmy jedną z największych firm informatycznych w Koszalinie i chcemy być przedstawicielem firmy z naszej branży. Ta część usług jest ważna dla gospodarki – tłumaczy Piotr Maszkiewicz.

Z nowych osób w radzie pojawili się także: Katarzyna Hatłas – Ajkan Szkolenia, Wiesław Zinka – Meden–inmed i Mateusz Sudoł – Wypisz Wymaluj. W skład Komisji Rewizyjnej wchodzą: Wiesław Kowalczyk – Zakład Doskonalenia Zawodowego w Słupsku Oddział w Koszalinie, Edward Kaczyński – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Politerm-Izol, Anna Kalinowska – Quadrivium Firma Konsultingowa. W Sądzie Polubownym znajdują się takie osoby jak: Małgorzata Olszewska – Centrum Mediacji Rozwoju i Otwartej Komunikacji VIA, Anna Kamińska – ANKAM Nieruchomości oraz Urszula Bogdan – hotel Gromada Arka Koszalin.

(mw)