Miasto - Tygodnik Koszaliński

Brak zgody na osiedlu Lechitów

 KBO na osiedlu Lechitów :: Fot: Magda Pater

Fiaskiem zakończyło się spotkanie osiedlowe w ramach budżetu obywatelskiego na osiedlu Lechitów. Mieszkańcy dyskutowali nad czterema wartościowymi projektami, jednak żaden z nich nie spotkał się z jednogłośnym uznaniem.

Brak porozumienia oznacza, że cztery zaakceptowane merytorycznie projekty związane z osiedlem Lechitów zostaną poddane pod głosowanie ogólnomiejskie. – Miałem nadzieję, że tym razem mieszkańcom uda się dojść do porozumienia. Od trzech lat za każdym razem wychodzimy stąd bez zgody – przypomniał Łukasz Cieśliński z Pracowni Pozarządowej.
Wśród projektów znalazł się pomysł budowy siłowni zewnętrznej przy ulicy Poprzecznej oraz doposażenie placu zabaw „Dziecięca Stodoła”, który został wybudowany z Budżetu Obywatelskiego dwa lata temu. – Widzimy potrzebę oddzielenia tego placu, żeby go wyraźnie oddzielić, tak aby nie był on wykorzystywany do wyprowadzania zwierząt. Psie odchody stanowią bowiem zagrożenie dla naszych dzieci, które się tam bawią – argumentowała Elżbieta Wiśnik- Płuciennik, mieszkanka osiedla Lechitów.

Jednym z projektów, który cieszy się dużym poparciem mieszkańców jest remont zniszczonej, nieodnawianej od wielu lat, drogi przy ulicy Poprzecznej. – W okresie zimowym stoją tam wielkie kałuże w dziurach w nawierzchni. Starsi ludzie ciągle się potykają i przewracają. Nawet taksówkarze niechętnie chcą przyjeżdżać w to miejsce, bo droga jest po prostu w fatalnym stanie – mówił Zygmunt Szejbach, mieszkaniec osiedla „Lechitów”.

Ciekawym pomysłem okazały się także „Śniadania za 30 minut”, które miałyby skupiać osoby ubogie. Inicjatywa ma nie tylko zapewnić potrzebującym posiłek, ale także integrować ludzi ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym. Chociaż projekt nie został wybrany przez mieszkańców osiedla Lechitów, wciąż jest szansa, że uda się pozyskać środki na jego realizację, na przykład z programu „Społecznik”.

(as)

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Brak zgody na osiedlu Lechitów