Miasto - Tygodnik Koszaliński

Ostatnie osiedle bez porozumienia

 KBO na osiedlu Bukowe :: Fot: Magda Pater

Spotkania osiedlowe w ramach budżetu obywatelskiego dobiegły końca. Większość z nich zakończyło się sukcesem. Ostatnia dyskusja odbyła się na osiedlu Bukowe. Mieszkańcy nie doszli do porozumienia.

Mieszkańcy osiedla Bukowe mieli do wyboru dwa projekty. Jeden dotyczył utwardzenia parkingu przy ulicy Jana Baczewskiego, drugi to rozbudowa istniejącego już skweru.
– Byłem za projektem rozbudowy skweru, ponieważ to miejsce bardzo poprawia estetykę naszego osiedla. Korzystają z niego kobiety z dziećmi, starsze osoby. Skwer pozwala na wyjście tych ludzi z domu, integrację międzyludzką, dlatego uważam, że ta propozycja jest zdecydowanie lepsza, niż partykularne interesy, czyli zrobienie parkingu dla jednego bloku – mówił Wojciech Okupski, mieszkaniec osiedla Bukowe.
Po długiej dyskusji żadna ze stron nie chciała zrezygnować ze swojej decyzji. Tylko jednomyślne głosowanie mogło oznaczać gwarancję realizacji wybranego projektu.
– Spór tkwił jak zwykle w rozbieżności potrzeb. Żadna z grup, które spotkała się w Szkole Podstawowej nr 18, nie chciała ustąpić lub poczekać rok na realizację swojego projektu. Każdy ugruntowywał się na swoich argumentach, a to zamykało jakąkolwiek dyskusję i możliwość dogadania się – tłumaczył Łukasz Cieśliński z Pracowni Pozarządowej.

Głosowanie internetowe rozpocznie się 24 października i potrwa do 13 listopada. Mieszkańcy, którzy nie porozumieli się na dotychczasowych spotkaniach, mogą zagłosować tylko na jeden z projektów, które poznali do tej pory. Nie dogadały się osiedla Bukowe, Lechitów, Lubiatowo, Rokosowo i Tysiąclecia. W tym samym czasie ruszy także głosowanie na projekty ogólnomiejskie. Na tej liście każdy mieszkaniec może wybrać trzy przedsięwzięcia.

(mw)

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Ostatnie osiedle bez porozumienia