Miasto - Tygodnik Koszaliński

IV Gala Wielkanocna 2012

Wkrótce, 30 marca br., o godz. 18, w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym (BTD) odbędzie się IV Gala Wielkanocna 2012. Jej organizatorami są: Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Politechniki Koszalińskiej (SWRPK) i sama Politechnika Koszalińska (PK).

W programie wieczoru: spektakl „Wieczór kawalerski” w reżyserii Zdzisława Derebeckiego, dyrektora BTD, i aukcja 112 jaj strusich pomalowanych lub udekorowanych przez znanych i debiutujących plastyków. Aukcję poprowadzi Kuba Grabski.

– Jaja oraz cztery obrazy, w tym prace koszalińskich malarzy Krzysztofa Rapsy i Zbigniewa Murzyna, zostaną wystawione do oglądania i deklaracji zakupu za co najmniej sto złotych już przed spektaklem w holu BTD – informuje Paweł Michalak, przewodniczący SWRPK. – Po nim odbędzie się aukcja. Cały dochód, jak co roku, przekażemy na wsparcie niepełnosprawnych studentów Politechniki Koszalińskiej.

W ubiegłym roku było to ponad 20 tys. zł. Wśród autorów dekoracji na jajach są między innymi: wykładowcy, asystenci i studenci Instytutu Wzornictwa PK, plastycy z koszalińskich stowarzyszeń twórczych, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie.

Część jaj pochodzi z międzynarodowych plenerów malarskich w Osiekach i Sianożętach. Chętni do zakupu prac otrzymają wcześniej katalog ze zdjęciami jaj. Jego wydawcą jest SWRPK i PK. (der)

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: IV Gala Wielkanocna 2012