Prawie dwa lata czekają na drogę

Mieszkańcy ul. Hallera na osiedlu Rokosowo dopominają się nie tylko o tymczasową drogę, prowadzącą do ich bloków. Jedyny w okolicy sklep wielobranżowy nie wywiązuje się z obowiązku budowy odcinka ich ulicy od skrzyżowania z ul. Gnieźnieńską do wjazdu na parking sklepu. Wykonanie tego zobowiązania było warunkiem funkcjonowania supermarketu w tej lokalizacji.

– Sklep funkcjonuje już niemal dwa lata, a drogi nadal nie ma – zwraca uwagę Grzegorz Podławiak, radny osiedla Rokosowo. – Miasto Koszalin robi niewiele, aby wyegzekwować ten obowiązek od sieci „Dino”. Tymczasem samochody ciężarowe, przyjeżdżające z dostawami do sklepu, niszczą, gruntowy do tej pory, odcinek ul. Hallera. Jakby tego było mało, mamy tu do czynienia z sytuacją jak z filmu Stanisława Barei: przed otwarciem sklepu wybudowano chodnik-łącznik – od chodnika przy ul. Gnieźnieńskiej do parkingu sklepowego. Po niecałym tygodniu od wybudowania chodnika, został on rozebrany i do tej pory nienaprawiony. Leży tam tylko pryzma kostek chodnikowych.

Mieszkańcy ul. Hallera telefonicznie kontaktują się z osobami decyzyjnymi sieci „Dino”. Od jednej z nich mieli dostać zapewnienie, że budowa drogi rozpocznie się 4 października. Po upływie tego terminu nic się jednak nie zmieniło, więc ponowili kontakt i otrzymali odpowiedź, że sieć „Dino”… nie zamierza się spieszyć z budową, skoro sklep stoi i funkcjonuje bez przeszkód ze strony miasta. Poza tym, jak wynikało z przytoczonych słów przedstawiciela „Dino”, sieć ma czas na budowę drogi do stycznia 2022 r.

Mieszkańcy ul. Hallera są już zdesperowani i zirytowani tą sytuacją i nie wykluczają podjęcia działań radykalnych takich jak blokada ul. Gnieźnieńskiej.
– Brak działań ze strony sieci supermarketów stanowi istotną przeszkodę w dokończeniu miejskiej inwestycji, czyli ułożeniu płyt na odcinku ul. Hallera – dodaje Grzegorz Podławiak. – Po zamknięciu dużego supermarketu w centrum handlowym Dino jest jedynym sklepem, leżącym tak blisko naszych bloków.
Mimo wysłania maili i wykonania telefonów do biura prasowego sieci, nie dostaliśmy żadnego komentarza w tej sprawie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że budowa drogi ma się rozpocząć przed Świętem Niepodległości.

(ejm)