Miasto - Tygodnik Koszaliński

OTWARCIE WYSTAWY „TROPEM WILCZYM"

14 sierpnia o godz. 17.00 - w przeddzień Święta Wojska Polskiego przed katedrą obok pomnika Pamięci Ofiar Bolszewizmu ( teren parafii katedralnej ) nastąpi otwarcie wystawy plenerowej "Tropem Wilczym".

Wystawa poświęcona jest żołnierzom wyklętym, przedstawia historię oddziałów Armii Krajowej i podziemia antykomunistycznego z Kresów Wschodnich, Mazowsza, Podlasia, Lubelszczyzny, w tym działające na terenie Pomorza Środkowego.

Data otwarcia wystawy nie jest przypadkowa. W przeddzień Święta Wojska Polskiego organizatorzy chcą przywrócić żołnierską cześć tym, którym komuniści zapłacili za walkę w obronie Ojczyzny prześladowaniami, więzieniem, śmiercią. Nie nazywano ich żołnierzami ale bandytami.Ta wystawa to oddanie im czci i honoru. Organizatorem wystawy w Koszalinie jest Grupa Rekonstrukcji Historycznej "GRYF" we współpracy z parafią katedralną.Otwarcie będzie miało charakter przedstawiający wystawę, bez przemówień i składania kwiatów. Udział w otwarciu zapowiedzieli kombatanci. W czasie otwarcia zostaną zaprezentowane również umundurowanie, wyposażenie i uzbrojenie żołnierzy wyklętych Właścicielem wystawy jest Fundacja Wolność i Niepodległość oraz Stowarzyszenie Odra-Niemen z Wrocławia.

Wystawę przed katedrą będzie można oglądać do 23 sierpnia.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: OTWARCIE WYSTAWY „TROPEM WILCZYM"