Miasto - Tygodnik Koszaliński

Sposób na korki

Kierowcy jadący ulicą Jana  Paderewskiego i skręcający w ulicę Gnieźnieńską napotykają - zwłaszcza w godzinach szczytu - na spore korki.

Mimo możliwości skrętu w prawo z dwóch pasów tworzy się od czasu do czasu spory sznur  pojazdów oczekujących na przejazd.

- Reagując  na wnioski kierowców Zarząd Dróg Miejskich w Koszalinie chce sytuację poprawić - tłumaczy Robert Grabowski z koszalińskiego magistratu. -  Od najbliższego poniedziałku, 21 maja, na skrzyżowaniu ulicy Jana Paderewskiego i ulicy Gnieźnieńskiej pojawi się ponownie zielona strzałka skrętu warunkowego w prawo.

Jadąc od strony ulicy Jana Paderewskiego będzie można skręcić w prawo tylko z jednego skrajnego pasa drogi (prawo nie zezwala na organizację skrętu z  dwóch pasów przy strzałce). W ogóle nie będzie to możliwe  z pasa środkowego.

Na skrzyżowaniu zostaną przeprowadzone badania płynności ruchu (przed wprowadzeniem zmian badania będą trwały od czwartku do  soboty, i przez kilka dni po wprowadzeniu nowego rozwiązania). Zmiana - tytułem próby - ma funkcjonować około miesiąca. Od rezultatów miesięcznego testu  zależy czy rozwiązanie zostanie wprowadzone na stałe.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Sposób na korki